przedszkole1Charakterystyka  Gminnego Przedszkola w Baranowie

Przedszkole zlokalizowane jest przy ul. Niepodległości 16  w miejscowości Baranowo. Nowy budynek przedszkola oddany został do użytku w 2005 roku. Jest to nowoczesny, parterowy obiekt o powierzchni ponad 500 m2.

Dużą wagę przywiązujemy do estetycznego wystroju wnętrza pomieszczeń oraz otoczenia placówki. Sale zajęć są przestronne, widne, z węzłem  sanitarnym, pomieszczeniem gospodarczym  doskonale wyposażonym we wszelkie potrzebne pomoce dydaktyczne. W salach dominują kolorowe i ciekawe zabawki, kąciki zabaw, sprzęt audiowizualny, meble dostosowane do wieku dzieci. Z szatni jest wyjście na taras i podwórko przedszkolne. Dzieci mogą się bezpiecznie i spokojnie bawić w przestronnym ogrodzie przedszkolnym w otoczeniu zieleni. Przedszkole posiada stołówkę. Nasi pracownicy kuchni przygotowują smaczne, urozmaicone, zdrowe i zbilansowane posiłki.

Przedszkole prowadzi nieodpłatną działalność wychowawczo-dydaktyczną w zakresie wychowania przedszkolnego w wymiarze 5 godzin dziennie, pozostały czas przebywania dzieci w placówce jest odpłatny, a wysokość opłaty regulują odrębne przepisy.

W przedszkolu pracuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna oraz oddany dzieciom personel administracyjno-obsługowy. Wszyscy pracownicy przedszkola dostrzegają znaczenie edukacji przedszkolnej i jej efektywności w indywidualnym rozwoju dziecka. Zaangażowanie kadry pedagogicznej i personelu przedszkola umożliwia ciągły rozwój placówki wypracowanie strategii jej działania na miarę Twórczego Przedszkola XXI wieku.