Święto Jednostki Wojskowej w Przasnyszu – 26.04.2019

26.04.2019r. odbyły się uroczyste obchody Święta 2 Przasnyskiego Ośrodka Radioelektronicznego.

Nasze przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w tym święcie. Podczas ceremonii obecny był Inspektor Rodzajów Wojsk Dowództwa Generalnego gen. bryg.  Sławomir Owczarek oraz wielu zaproszonych gości.

Uroczysty apel rozpoczął się od złożenia meldunku, przywitania sztandaru, przeglądu pododdziałów oraz zaśpiewania hymnu narodowego.  Dzieci miały okazję podziwiać defiladę kompanii honorowej oraz wysłuchać utworów w wykonaniu Wojskowej Orkiestry 1 brygady Pancernej z Warszawy. Kolejną atrakcją były pokazy przygotowane przez grupy rekonstrukcyjne, a w nich: pokaz walki wręcz, pokaz psów obronnych oraz dynamiczny pokaz działań bojowych żołnierzy. Zwieńczeniem obchodów Święta Ośrodka był Dzień Otwartych Koszar, w ramach którego eksponowany był sprzęt wojskowy, policyjny i Państwowej Straży Pożarnej. Przedszkolaki mogły oglądać oraz zwiedzać  takie pojazdy jak: Rosomak, Żubr, Tur. Tradycyjnie jak na wojsko przystało posililiśmy się grochówką, którą serwowano na świeżym powietrzu. Zadowolone i pełne wrażeń dzieci wróciły autokarem do przedszkola. Dziękujemy organizatorom za to, że mogliśmy po raz pierwszy uczestniczyć w święcie Jednostki Wojskowej.