Gminne Przedszkole w Baranowie

Akcja Edukacyjna ,,Zdrowo Rosną”

Na przełomie kwietnia i maja nasze przedszkolaki wzięły udział w Akcji Edukacyjnej ,,Zdrowo Rosną” organizowanej przez fundację W. LEGUTKO. Akcja miała na celu popularyzację wśród dzieci wiedzy ekologicznej oraz aktywizowanie działań w zakresie samodzielnej uprawy warzyw, ziół i kwiatów. Dodatkowym celem było budowanie u dzieci zdrowych nawyków żywieniowych.

W ramach akcji nasze przedszkole otrzymało darmowy pakiet, w skład którego wchodziły nasiona kopru, plastikowe pojemniki do siania oraz ziemia. Dzięki temu każde dziecko mogło posiać do swojej doniczki koper i co dzień o niego dbać. A gdy już urósł dostatecznie duży, każdy zabrał swoją doniczkę do domu by móc kontynuować tam swoją uprawę. Działania te dały dużo radości i satysfakcji naszym dzieciom.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z podejmowanych działań dzieci zamieszczonych w naszej ,,Galerii”.