Gminne Przedszkole w Baranowie

,,Bądźmy życzliwi, a świat będzie szczęśliwy”

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień przypada 21 listopada.

Święto to ma na celu kształtowanie postawy wzajemnej życzliwości, niesienia bezinteresownej pomocy oraz wzbudzanie pozytywnych emocji. Bycie miłym, okazywanie serdeczności i życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania. Przekonały się o tym dzieci podczas zajęć z okazji obchodów tego święta. Przedszkolaki uczestniczyły w wielu zabawach okazując sobie życzliwość, wzajemną troskę i pomoc. Obejrzały bajkę edukacyjną ,,Potrzeba nam morza życzliwości każdego dnia”. Dzieci przypomniały sobie również, jak ważne w codziennym życiu są słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia. Dzień Życzliwości upłynął w atmosferze uśmiechu i dobrej zabawy.

Życzliwość ma niezwykłą moc. Bycie uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom z którymi przebywamy. Bądźmy życzliwi każdego dnia, a nie tylko od święta.