Gminne Przedszkole w Baranowie

Ćwiczenia ewakuacyjne w Gminnym Przedszkolu w Baranowie.

20161109_110815W dniu 9 listopada 2016 r. o godz. 10.30 zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji pracowników i przedszkolaków z budynku Gminnego Przedszkola w Baranowie. Zgodnie z procedurą, za przebieg ćwiczeń odpowiadała Pani Dyrektor Barbara Toryfter. Na jej zaproszenie w przedszkolu gościli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Baranowie. W ćwiczeniach wzięły udział dzieci z 4 oddziałów przedszkolnych, nauczyciele, personel administracyjno-obsługowy przedszkola. Uczestnicy ćwiczenia po usłyszeniu sygnału opuścili budynek wyjściami ewakuacyjnymi. Wszystko przebiegało sprawnie i bez zakłóceń. Mimo, że to były tylko ćwiczenia wszyscy poważnie i odpowiedzialnie podeszli do wykonania zadania. Strażacy rozmawiali z dziećmi o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa. Największą atrakcją ćwiczeń był pokaz sprzętu, odzieży strażackiej oraz instrukcja  udzielania pierwszej pomocy. Każdy przedszkolak tego dnia chciał być strażakiem. Celem próbnych ćwiczeń ewakuacyjnych było sprawdzenie znajomości zasad postępowania w sytuacji alarmu.