Ciekawe strony internetowe

Telewizja Polska bliżej dzieci i młodzieży

Kanał dziecięcy TVP ABC zaprasza w godzinach 8:00-13:00 na codzienne, edukacyjne pasmo dla dzieci w różnym wieku. Wśród wielu propozycji Anteny jest m.in. emitowany codzienne program „Al-chemik”, który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne oraz „Zaczarowany świat”, dzięki któremu dzieci zrozumieją trudne pojęcia związane ze sztuką. TVP ABC zaprasza najmłodszych, również na takie programy jak: „Teleranek”, „Zagadki zwierzogromadki”, „Zwierzaki czytaki” oraz „Studio ABC”. Ciekawy repertuar dla dzieci i młodzieży jest dostępny również w serwisie TVP VOD.

( https://vod.tvp.pl/kolekcja/to-sie-nie-nudzi,47078659 )

w wyeksponowanym module są do wyboru filmy fabularne i dokumentalne, seriale oraz programy dla dzieci i młodzieży.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci, młodzieży oraz ich rodziców programy emitowane w ramach pasm edukacyjnych – zarówno w TVP ABC, TVP Kultura, jak w serwisach internetowych – nie będą przerywane reklamami.

Polskie Radio Dzieciom,

jest to całodobowa stacja radiowa. To przestrzeń dla dzieci i dorosłych.
Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci.

W ramówce stacji znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci. Pasmo wieczorne, kierowane do dorosłych do osób dorosłych to kompendium wiedzy w zakresie wychowania, rozwoju, kultury i sztuki.
Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej.
Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność. Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.
Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.

Audycji można słuchać na telefonie, tablecie i radioodbiorniku DAB+.

Gminnego Przedszkola w Baranowie

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę; przygotowaliśmy serię pakietów materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.

(kliknij w link poniżej)

Dzieci uczą rodziców w domu…

Portal zawiera strefę dla dziecka, w którym znajduje się wiele ciekawych propozycji zabaw, gier i działań dla dziecka.

www.buliba.pl

Strona dla dzieci w wieku od 2 do 8 lat zawierająca wiele gier i zabaw edukacyjnych, twórczych, zręcznościowych, gry na spostrzegawczość, a także gry polegające na segregowaniu przedmiotów. Można tam znaleźć również gotowe do wydrukowania zaproszenia, kolorowanki, czy bileciki do prezentów

www.ciufcia.pl

Strona przeznaczona jest dla małych dzieci i rodziców. Zawiera ponad 130 zabaw zaprojektowanych przez psychologów, tak by wspierać komunikację rodziców z małymi dziećmi oraz rozwijać ich wszechstronny rozwój

www.barbie.com

Oficjalna strona lalki Barbi. Można wybrać się z Barbi na zakupy, poprzymierzać ciuchy, poczatować z jej przyjaciółmi, zwiedzić jej dom i poznać wiele innych sekretów Barbi. Na stronie także gry flash on-line dla dzieci.

www.kolorowe-obrazki.pl

Całkiem spory wybór wysokiej jakości kolorowanek dla dzieci. Zwierzęta: ssaki, płazy, gady, ptaki, ryby, owady, dinozaury. Rośliny: owoce, warzywa, kwiaty, grzyby. Pojazdy: samochody, samoloty. Kolorowanki edukacyjne: literki (alfabet), cyferki. Labirynty, mandale, przedmioty, Kolorowanki świąteczne: Boże Narodzenie, Wielkanoc.