Gminne Przedszkole w Baranowie

Ciekawe strony internetowe

http://www.superkid.pl/

Serwis edukacyjny dla dzieci i rodziców.  Dzieci znajdują tutaj bajki, kolorowanki, rymowanki, zabawy uczące , poszerzające wiedzę o świecie.

 

http://czasdzieci.pl/

Portal zawiera strefę dla dziecka, w którym znajduje się wiele ciekawych propozycji zabaw, gier i działań dla dziecka.

 

http://www.inspirander.pl/inspiracje

Portal dla rodziców i dzieci. Zawiera pomysły i zabawy, inspiracje dla dzieci, pomysły na zabawy z dzieckiem. Porusza ponadto takie tematy, jak: dieta, rozwój, urodziny dziecka, pomysły na święta, przepisy dla dzieci, wychowanie dziecka.

www.dla-dzieci.com.pl

Portal dla dzieci, rodziców i wychowawców – wiele ciekawych artykułów dla rodziców, gier i zabaw dla dzieci, zagadki umysłowe, kolorowanki, zajęcia plastyczne.

http://dladzieci.pl/gry.html

Serwis dla rodziców i dziec. Zawiera 400 bezpiecznych zabaw bez przemocy dla dzieci 2-6-letnich. Prosty, przyjazny dzieciom, opracowany z rodzicami i pedagogami. Dobry sposób na wspólne spędzanie czasu z dzieckiem.

www.buliba.pl 

Strona dla dzieci w wieku od 2 do 8 lat zawierająca wiele gier i zabaw edukacyjnych, twórczych, zręcznościowych, gry na spostrzegawczość, a także gry polegające na segregowaniu przedmiotów. Można tam znaleźć również gotowe do wydrukowania zaproszenia, kolorowanki, czy bileciki do prezentów

www.ciufcia.pl

Strona przeznaczona jest dla małych dzieci i rodziców. Zawiera ponad 130 zabaw zaprojektowanych przez psychologów, tak by wspierać komunikację rodziców z małymi dziećmi oraz rozwijać ich wszechstronny rozwój

www.barbie.com 

Oficjalna strona lalki Barbi. Można wybrać się z Barbi na zakupy, poprzymierzać ciuchy, poczatować z jej przyjaciółmi, zwiedzić jej dom i poznać wiele innych sekretów Barbi. Na stronie także gry flash on-line dla dzieci.

www.kolorowe-obrazki.pl

Całkiem spory wybór wysokiej jakości kolorowanek dla dzieci. Zwierzęta: ssaki, płazy, gady, ptaki, ryby, owady, dinozaury. Rośliny: owoce, warzywa, kwiaty, grzyby. Pojazdy: samochody, samoloty. Kolorowanki edukacyjne: literki (alfabet), cyferki. Labirynty, mandale, przedmioty, Kolorowanki świąteczne: Boże Narodzenie, Wielkanoc.

www.strefadzieci.net 

Strefa dzieci to serwis, w którym każdy rodzic znajdzie inspirację na kreatywne spędzenie czasu z dzieckiem, a każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

www.smerfowo.com 

Smerfy zapraszają do wspólnej zabawy. Na tej stronie możesz oglądać bajki z Smerfami, grać w smerfowe gry, oglądać i ściągać obrazki i animacje, a także wydrukować kolorowanki.

www.zoodladzieci.pl 

Rozrywkowo-edukacyjna strona dla dzieci. Wirtualne zoo, w którym dzieci mogą zobaczyć filmy o różnych zwierzętach, obejrzeć bajki, pomalować kolorowanki czy też zagrać w gry.

www.babyradio.pl 

Internetowe radio dla najmłodszych, które stworzyła grupa rodziców pracujących w stacjach radiowych. BabyRadio ma na celu stymulować rozwój dzieci przez muzykę, słowo i dobrą zabawę.

Darmowe kolorowanki do wydrukowania. Cała masa bajkowych postaci i bohaterów znanych dzieciakom.

www.bajeczkinadobranoc.pl 

Bajeczki na dobranoc są po to by ułatwić rodzicom usypianie dzieci. Jest to miejsce gdzie rodzice znajdą dla swoich maluszków najlepsze i najciekawsze bajki polskie i zagraniczne dla dzieci.