Gminne Przedszkole w Baranowie

Dużo już wiemy o różnych zawodach !!!

6 czerwca 2023 r. przedszkolaki z grupy Żabki wzięły udział w zajęciach podsumowujących udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym ,,Choć przedszkolak jeszcze mały – zawód znajdzie doskonały”. Dzieci chętnie wypowiadały się na temat tego, kim chciałyby zostać w przyszłości. Rozwiązywały również zagadki tekstowe, nazywały i dobierały narzędzia pracy do właściwych osób, rozpoznawały za pomocą dotyku przedmioty i określały do kogo pasują, uczestniczyły w zabawie dydaktycznej ,,Co schowałam?”, a na koniec wykonały kartę pracy.

Poprzez uczestnictwo w projekcie dzieci w każdym miesiącu od października 2022 do maja 2023 poznawały inny zawód. Dowiedziały się czym zajmuje się: nauczyciel, fryzjerka, kucharka, dyrektor, księgowa, listonosz, budowlaniec i kelnerka. Przedszkolaki miały również możliwość spotkania się z niektórymi przedstawicielami wyżej wymienionych zawodów.

Zajęcia realizowane podczas całego projektu dały dzieciom wiele radości.