Gminne Przedszkole w Baranowie

Dzień Babci i Dziadka – 20.01.2017r.

W dniu 20 stycznia 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Baranowie uroczyście obchodzono Dzień Babci i Dziadka. Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Baranowie pod kierunkiem wychowawczyń grup przygotowały część artystyczną.DSC00310

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Barbara Toryfter witając serdecznie wszystkich przybyłych gości.

W swoim wystąpieniu podkreśliła jak bardzo ważną rolę w życiu każdego dziecka pełnią babcia i dziadek. Potrafią nie tylko cierpliwie wysłuchać zwierzeń i marzeń swoich wnucząt ale jest to niewyczerpalne źródło i potężny zasób informacji o otaczającym nas świecie. Swoje wnuczęta kochają, rozpieszczają.

W dalszej części artystycznej dzieci z wielkim przejęciem i zaangażowaniem recytowały wiersze, śpiewały i tańczyły. Następnie wręczyły własnoręcznie wykonane upominki dla swoich Babć i Dziadków.

Dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to aby jak najlepiej wyrazić szacunek, podziękowanie za miłość, cierpliwość i zrozumienie.DSC00319

Na obchody tak miłego święta jakim jest Dzień Babci i Dziadka zaproszono Wójta Gminy Baranowo Henryka Toryfter, który w swoim wystąpieniu podziękował seniorom za ich wkład włożony w rozwój naszej społeczności i życzył wszystkim dziadkom dużo zdrowia. Następnie dzieci wraz z dziadkami zaproszono na słodki poczęstunek.

Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy radości.

Gorące podziękowania: Dla Pani Dyrektor  GOKSiR  pani Justyny Kaczorek za użyczenie sali na tą okoliczność, panu Czesławowi Faderewskiemu za obsługę przy nagłośnieniu uroczystości oraz Rodzicom za przygotowanie pysznych domowych wypieków.