Gminne Przedszkole w Baranowie

Dzień Babci i Dziadka – 24.01.2023 r.

Dzień „Babci i Dziadka” – jest to święto, które daje naszym najbliższym wiele wzruszeń, ciepła, radości, uśmiechu i miłości. Święto babci i dziadka, to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków.

Dzień ten, jest także okazją do promowania i przypomnienia wartości rodzinnychi znaczenia więzi pokoleniowych.

Babcia i dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre.Babcie i dziadkowie zajmują w życiu wnuków szczególną rolę, mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Wnuczęta są dla nich radością życia.

Dlatego, w podzięce za ich wielkie serce, w dniu 24.01.2023roku odbyła się uroczystość z okazji „DNIA BABCI I DZIADKA”

W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość cierpliwość i zrozumienie. Dzieci wręczyły laurki                                  i podziękowały babciom i dziadkom za każde ciepłe słowo, za każdą opowiedzianą bajkę, każdą otartą łzę, każdą naprawioną zabawkę, za każdy wspólny dzień i życzyły dużo zdrowia oraz długich lat życia.

Policjanci z Posterunku w Baranowie i Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce przeprowadzili prelekcje w ramach Kampanii Informacyjnej skierowanej do seniorów „Nie daj się oszukać”, której celem było uświadomienie jak radzić sobie ze współczesnymi zagrożeniami.

Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.