„Dzień Dinozaura”

Dzień Dinozaura, który przypada pod koniec lutego, to doskonała okazja, aby przypomnieć sobie o pradawnych mieszkańcach Ziemi, o ich zwyczajach, zachowaniach oraz cechach szczególnych.

Przedszkolaki z grup: Krasnoludki, Biedroneczki i Żabki oglądały w tym dniu filmy edukacyjne o dinozaurach, słuchały odgłosów oraz ciekawostek, z których dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły, jak wyglądały i dlaczego wyginęły. Próbowały również je nazywać oraz określać, które były roślinożerne, a które mięsożerne. Tego dnia dzieci przynosiły do przedszkola swoje kolekcje dinozaurów, maskotek, puzzli, książek i albumów o tych wymarłych zwierzętach. Wiele frajdy sprawiła dzieciom zabawa w paleontologów, podczas której szukały zakopanych ,,szkieletów dinozaurów’’. Nie zabrakło też gier i zabaw ruchowych, które przyniosły dzieciom wiele radości i zadowolenia. Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy i tajemniczy świat. Choć te gady już dawno wyginęły, nie przestają fascynować dzieci i dorosłych. Kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i gabarytami. Za nami dzień pełen wrażeń.