Dzień Dziecka

Pierwszego czerwca 2016 roku w Gminnym Przedszkolu w Baranowie obchodziliśmy Dzień Dzieci. Dzień ten – był wyjątkowy od samego rana. Przedszkolaki wspólnie bawiły się przy muzyce, otrzymały życzenia i upominki. Najważniejszą atrakcją była dmuchana zjeżdżalnia i „Małpi gaj”     z piłeczkami, który pani dyrektor zamówiła specjalnie na ten dzień do przedszkola. Dzieciom dopisała pogoda, dobre humory i zabawa na świeżym powietrzu.

02 czerwca 2016 roku gościliśmy w naszym przedszkolu
zespół kurpiowski „Zagajnica” z ZSG w Baranowie oraz pana Zygmunta Koziatka, który grał na harmonii pedałowej i akordeonie. Panią Teresę Jeromin, która grała na  skrzypcach, swoim występem przybliżyli dzieciom folklor kurpiowski. Dzieci poznały piosenki i tańce kurpiowskie a także stroje ludowe. W rytmie kurpiowskiej muzyki przedszkolaki tańczyły wraz z dziewczętami z zespołu „Zagajnica”.