Gminne Przedszkole w Baranowie

Dzień Pluszowego Misia – 25.XI.2016r.

W dniu 25.11.2016r. przedszkolaki w Gminnym Przedszkolu w Baranowie uczestniczyły w uroczystości  Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi misiami – przytulankami.

dsc00084 dsc00085

Na początku przybliżona została historia pluszowego misia. Następnie dzieci miały za zadanie odgadnąć na podstawie opisu oraz fragmentu piosenki imiona bohaterów znanych  bajek i dobranocek. Wszystkie grupy poradziły sobie  z tym zadaniem bezbłędnie.  Każda z nich zaprezentowała również własną inscenizację taneczną utworów:  „Kubusie Puchatki”- „Taniec pajacyka z misiem”, „ Wesołe Jeżyki”- „Jadą, jadą misie”, „Krasnoludki”- „Mały miś”, „Misie”- „Gumi miś”. Hitem okazała się piosenka zespołu Bahama p.t. „ Pokochaj Pluszowego Misia”, podczas którego wszyscy wspólnie z pluszowymi misiami  w dłoniach chętnie tańczyli. Dzieci uważnie wysłuchały bajki p.t. „Niechciany Miś” czytanej przez zaproszoną Wicedyrektor Zespołu Szkół Gminnych w Baranowie Panią Wandę Symołon.

Dużym zaskoczeniem dla dzieci było przybycie na uroczystość jeszcze jednego gościa – Kubusia Puchatka, z którym zatańczyły wspólnie piosenkę „ Misia A misia B…”. Wykonano wraz z nim fotografie grupowe, a na zakończenie miś złożył na ręce Pani Dyrektor Przedszkola Dylom Przyjaciela Pluszowego Misia. Uwieńczeniem uroczystości był smaczny poczęstunek.