Gminne Przedszkole w Baranowie

„Dzień Postaci z bajek”

W dniu 4 listopada 2022 r. w grupie „Żabki” dzieci obchodziły ” Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek”.  Podczas zajęć dzieci wykonywały zadania przygotowane przez czarownicę Bambarycę. Do zadań ich należało: ” Lot czarodziejskim dywanem do krainy baśni” zabawa powitalna z chustą animacyjną,  układanie puzzli z ilustracjami bajek oraz podanie tytułu, „ Jaka to bajka” ułożenie przedmiotów pasujących do danej bajki, „Bajkowe postacie” improwizacja ruchowa, „ Jak Kopciuszek” rozdzielanie grochu od fasoli, rozpoznawanie tytułów bajek na podstawie wysłuchanych zagadek (Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Królewna Śnieżka), „Magiczny napój” wykonanie wulkanu z octu, wody i sody. Ten dzień był okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Postacie z bajek stają się bliskimi przyjaciółmi dzieci i przez wiele lat towarzyszą kolejnym pokoleniom. Uczą i pomagają w przezwyciężaniu wielu barier.