Gminne Przedszkole w Baranowie

„Dzień trochę inny niż wszystkie”- próbna ewakuacja w przedszkolu – 17.05.2018 r.

Dnia 17.05.2018 r. w naszym przedszkolu odbyła się próbna ewakuacja przeciwpożarowa.

Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia, zapoznanie się z zasadami bezpiecznej ewakuacji oraz zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym przeprowadzeniem ewakuacji z budynku przedszkola.

Zakres i przebieg działań został uzgodniony Naczelnikiem Wydziału Operacyjnego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce oraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Baranowie . Jednostka OSP w Baranowie obserwowała jak uczestnicy ewakuacji na sygnał alarmowy opuszczali budynek wyznaczonymi wyjściami ewakuacyjnymi. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Na kilka minut wszystkie sale przedszkolne i pomieszczenia administracyjno – gospodarcze pozostały puste. Wszystkie dzieci oraz pracownicy bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuścili budynek. Przed budynkiem przedszkola czekała na dzieci miła niespodzianka – samochody strażackie, którymi zostały przewiezione ulicami Baranowa.

W tym samym dniu odbyło się spotkanie ze strażakami OSP w Baranowie. Dzieci poznały przyczyny powstawania pożarów oraz sposób właściwego zachowania się w takich sytuacjach.