Gminne Przedszkole w Baranowie

Funkcjonariusze policji w naszym przedszkolu- 03.11.2017r.

W dniu 03.11.2017r. do naszego przedszkola przybyli policjanci, mł. asp. Krzysztof Kolator- asystent Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prawnego Komendy Miejskiej w Ostrołęce oraz asp. szt  Tomasz Górowski- dzielnicowy Posterunku Policji w Baranowie.

Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo dzieci na drogach. Policjanci rozmawiali z przedszkolakami o właściwym zachowaniu się na ulicy. Wspólnie demonstrowali na specjalnej macie jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Przypomnieli o konieczności noszenia odblaskowych ubrań, butów i kamizelek.  Wyraźnie i kilkakrotnie powtarzali, jak ważne jest przewożenie dzieci w specjalnie przeznaczonych do tego fotelikach z zapiętymi pasami.  Mamy nadzieję, że od dzisiaj nasze przedszkolaki będą jeszcze bardziej świadome, jak ważne jest ich bezpieczeństwo i jak je zachowywać. Dodatkową korzyścią takich spotkań jest również kształtowanie właściwego obrazu policjanta w oczach najmłodszych.