Gminne Przedszkole w Baranowie

Grupa „Wesołe Jeże” w Warszawie. 08.06.2018r.

W ten piękny słoneczny poranek wszystkim udzielił się pogodny nastrój.

Pierwszym miejscem, które odwiedziły nasze przedszkolaki  była Manufaktura Cukierków, gdzie poznały tajemnice produkcji lizaków. Cukierki i lizaki tworzone są tam ręcznie, bez użycia maszyn na podstawie receptury z XIV w. Na koniec pokazu każdy uczestnik otrzymał  lizaki i cukierki.

Następnie wyruszyliśmy do Fun Parku Digoloo, największego salonu zabaw w Warszawie. W nim czekały na dzieci zjeżdżalnie, trampoliny, baseny z piłeczkami, tuby, wystrzałowe, armatki i rowery. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu przejść oraz zjeżdżalni.

Kolejnym punktem wycieczki było kino 6d, „Stacja inny wymiar”, w którym obejrzeliśmy film pt. „Kosmiczna przygoda” Efekty specjalne, takie jak: ruchome fotele, spryskanie wodą widzów, zasłona dymna, wiatr czy bańki mydlane zapewniły widzom niezapomniane wrażenia.

Zoo było kolejną przygodą, jaką przeżyły nasze 6-latki. Podczas spaceru po alejkach spotkaliśmy wiele wspaniałych i ciekawych zwierząt. Dzieci reagowały bardzo spontanicznie: od radości, zachwytu, zdziwienia do niepewności.

Zwieńczeniem wycieczki był Mc Donald.

  Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.