Gminne Przedszkole w Baranowie

Jasełka 21.12.2017 r.

„Nad stajenką gwizdka świeci,

Do stajenki idą dzieci.

Idą dzieci w równych rzędach,

Hej kolęda, hej kolęda”

Tymi słowami 21 grudnia w naszym przedszkolu rozpoczęło się przedstawienie jasełkowe w wykonaniu grupy sześciolatków „Wesołe jeże”. Dzieci przygotowały montaż słowno – muzyczny pod czujnym okiem wychowawcy pani Anny Kruk oraz pani Barbary Toryfter.

Zgodnie z tradycją byli Trzej Królowie, Maryja, Józef, pastuszkowie, były też zwierzęta, gwiazdki i anioły.

Małym aktorom należą się pochwały za wczucie się w role a przede wszystkim za umiejętności działania w zespole, dzięki czemu stworzyły bardzo efektowne widowisko.

Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, świąteczne stroiki i dekoracje, a w szczególności wspólny opłatek i wzajemne życzenia, które zakończyły spotkanie wigilijne, pozwoliły wszystkim wczuć się w pełną ciepła, radości i bliskości atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i występów na YouTube: