Gminne Przedszkole w Baranowie

Jasełka- spotkanie wigilijne- 20.12.2018r.

 

„ Gwiazda błyszczy nad stajenką,

drogę światłem znaczy.

Każdy człowiek dobrej woli,

Boga dziś zobaczy”

Tymi słowami 20 grudnia w naszym przedszkolu rozpoczęło się spotkanie wigilijne w wykonaniu grupy sześciolatków „Kubusie Puchatki”. Dzieci przygotowały montaż słowno – muzyczny, który zaprezentowały dla społeczności przedszkolnej, rodziców i zaproszonych gości. Zgodnie z tradycją  wystąpili Maryja, Józef, Trzej Królowie, anioły,  pasterze, dzieci i narratorzy. Całej tej uroczystości towarzyszyła przepiękna gama kolęd i pastorałek w wykonaniu solistów i całej grupy. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji pod hasłem „Hej kolęda, kolęda…”. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi, śmiałości podczas występów przed publicznością. Po występie dzieci otrzymały gromkie brawa, a następnie wszyscy przełamali się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia.

 

W niedzielę 16.12.2018r. dzieci wystąpiły z jasełkami w GOKSiR w Baranowie dla całej społeczności gminnej.