Gminne Przedszkole w Baranowie

„Mały Miś i tradycje Wielkanocne „- projekt trwający od 03.04.-12.04.2017r.

„Mały Miś i tradycje Wielkanocne „ to kolejna akcja skierowana dla nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz dla dzieci w wieku przedszkolnym. Organizowana jest w ramach międzynarodowego projektu: „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, mającego na celu rozwijanie czytelnictwa i współpracę między przedszkolami. Celem projektu było rozwijanie czytelnictwa – zapoznanie z tradycjami Wielkanocy – kształtowanie postawy szacunku dla polskiego dziedzictwa kulturowego – wspomaganie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju dzieci, w tym szczególnie umiejętności służących zdobywaniu wiedzy, ekspresji słownej i muzycznej – nawiązywanie współpracy między przedszkolami z całej Polski.

Dzieci z grupy „Misie” oraz „Wesołe Jeże” z Gminnego Przedszkola w Baranowie wykonały następujące zadania:

  • Pisankowy zawrót głowy… Dzieci z grupy „Wesołe Jeże” malowały jajka i oklejały je plasteliną. Zaś „Misie” oklejały je kolorowym papierem. Dzieci otrzymały dyplomy „Misiowego Pomocnika”
  • Wysłaliśmy życzenia do 3 Misiowych Przedszkoli.
  • Wielkanocny stół. Dzieci poznały wielkanocne potrawy i symbole.
  • Taniec kurcząt w skorupkach…dzieci zatańczyły do utworu Modesta Musorgskiego.