Gminne Przedszkole w Baranowie

„Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek”

4 listopada 2022 r. dzieci z grupy „Krasnoludki „ i „Biedroneczki” obchodziły dzień postaci z bajek. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bohaterów bajkowych, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasami stanowią wzór do naśladowania a czasami pomagają rozpoznać zło.

 To również  idealna okazja do zaznajomienia przedszkolaków z bajką „O czerwonym Kapturku” i  przypomnieniu dzieciom o tym, jakie zagrożenia niosą rozmowy z nieznajomymi.

Przedszkolaki  opowiadały o swoich ulubionych postaciach bajkowych. Rozpoznawały bajki po rekwizycie oraz przeczytanym fragmencie bajki. Układały  bajkowe puzzle, naśladowały  sposób poruszania się bajkowych postacioraz wcielały się w postacie z bajki. Na zakończenie  dnia pokolorowały postać Czerwonego Kapturka.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek  jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo.

Grupa „Krasnoludki”
Grupa „Biedroneczki”