Gminne Przedszkole w Baranowie

MIKOŁAJKI – 06.12.2016r.

20161206_111247

06.12.2016r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Mikołajki.  Na początku dzieci zapoznały się z legendą o Biskupie Mikołaju oraz na jej podstawie zrozumiały jakie cechy charakteru sprawiły, że został On Świętym. Tego dnia brały również udział we wspólnych zabawach. Jedną z nich były zawody sportowe polegające na rywalizacji między grupami, podczas których słychać było głośne okrzyki wzajemnego dopingu. Każda grupa wykonała pracę plastyczną p.t. „ Portret Mikołaja”. Nie zabrakło dobrej zabawy przy muzyce.

Najważniejszym punktem dnia oczywiście było spotkanie z Mikołajem, wspólnie z którym dzieci zatańczyły piosenkę „Gimnastyka bombek”. Gość dokładnie wypytał panie, czy na pewno wszyscy byli grzeczni. Gdy otrzymał potwierdzenie rozdał prezenty, dzięki którym każdy przedszkolak odchodził uśmiechnięty do swej sali, gdzie czekał na niego smaczny poczęstunek.