Gminne Przedszkole w Baranowie

MOVE Week Poland 2023

#NowWeMove #MOVEWeek #MOVEWeekPoland #FindYourMOVE #edukacjawruchu @International Sport and Culture Association @nowwemove @V4sport.Fundacja @AkademiaKrokietaiLamy @SzkolnyZwiązekSportowy”DolnyŚląsk”

Dzieci z grup Żabki i Biedroneczki w dniach od 22 do 26 maja wzięły udział w MOVE Week Poland 2023. Jest to coroczne, globalne wydarzenie, które ma na celu promocję korzyści wynikających z regularnej aktywności fizycznej.

Koordynatorem projektu w Polsce jest Fundacja V4Sport, która wraz z Akademią Krokieta i Lamy oraz Szkolnym Związkiem Sportowym „Dolny Śląsk” przygotowała Plan Aktywnych Przerw dla przedszkoli i klas I-III. Plan składał się 5 krótkich filmów na ruchową przerwę w czasie zajęć. Były to:

– ,,Rytmiczne figury geometryczne”

– ,,Poranny rozruch”

– ,,Trening gracza – kostka ruchowa”

– ,,Kostka ruchowa Super M”

– ,,A kiedy nikt nie patrzy…”

W ramach realizacji Planu Aktywnych Przerw przedszkolaki co dzień aktywnie uczestniczyły w ćwiczeniach z Krokietem i Lamą. Wszystko po to, by zachęcić je do ruchu już od najmłodszych lat. W ten sposób promowaliśmy zdrowy styl życia i wyrabialiśmy dobre nawyki. Dzieci poprzez codzienne ćwiczenia przekonywały się że aktywność fizyczna może być fajna.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w naszej Galerii.