Gminne Przedszkole w Baranowie

„MY MATEMATYKĘ ŚWIETNIE ZNAMY!”

5 maja 2022r. w naszym przedszkolu odbył się wiosenny konkurs matematyczny. Każda grupa pod kierunkiem nauczyciela prezentowała swoją wiedzę matematyczną oraz brała udział w przygotowanych zabawach matematycznych. Celem konkursu była popularyzacja matematyki oraz rozwijanie twórczej i kreatywnej postawy wśród dzieci, rozwijanie uzdolnień matematycznych dzieci, kształtowanie pojęć matematycznych, umiejętności przeliczania liczebnikami głównymi i porządkowymi, umiejętności kodowania, wzmacnianie więzi emocjonalnej z grupą i nauczycielem poprzez wspólne tworzenie gry, pobudzanie dziecięcej wyobraźni i pomysłowości.

Na zakończenie każda grupa otrzymała wspaniałe nagrody, ufundowane przez mFundację w ramach programu grantowego „Rosnę z matematyką”, który udało się pozyskać dla przedszkola.

Grupa „Pszczółki”
Grupa „Krasnoludki”
Grupa „Biedroneczki”
Grupa „Zielone żabki”
Grupa „Smerfy”