Gminne Przedszkole w Baranowie

Narodowe czytanie 2023 – „Nad Niemnem”

Narodowe czytanie organizowane jest pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. To coroczna akcja zachęcająca do wspólnego czytania wybranej lektury z dzieł literatury polskiej, do której dołączyło nasze przedszkole. Tegoroczną lekturą było „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. W naszym przedszkolu w grupach „Żabki”, „Biedroneczki” oraz „Krasnoludki”– wychowawczynie grup odczytały zaadaptowany dla przedszkolaków tekst Anety Konefał z portalu „Misiowa Mama”. Dzieci z uwagą słuchały czytanego tekstu a następnie uczestniczyły w krótkim quizie dotyczącym wysłuchanego utworu oraz opowieści ruchowej połączonej z ćwiczeniami artykulacyjnymi. Pomimo tego, że utwór „Nad Niemnem” jest trudnym w odbiorze, szczególnie dla dzieci w wieku przedszkolnym, to przedszkolaki świetnie zrozumiały przeczytany fragment dzieła E. Orzeszkowej.

Cieszymy się, że wspólnie możemy promować czytelnictwo i cieszyć się z ukazywania piękna polskiej literatury.