Gminne Przedszkole w Baranowie

O „Smutku, którego nikt nie chciał” – Dziecięca psychologia

W poniedziałek 14 listopada dzieci brały udział w zajęciach z psychologiem, których tematem był smutek oraz sposoby radzenia sobie z nim u siebie oraz u innych.

Pamiętajmy, że smutek jest ważną i potrzebną emocją, która informuje nas o tym, że  czegoś lub kogoś nam brakuje.


Smutek chce nam pomóc pogodzić się z tym, co trudne, chce wspólnie z nami opłakać stratę lub pokazać nam, że nasze potrzeby nie są zaspokojone, że należałoby coś zmienić. Smutek daje nam sygnały, że mamy się o siebie zatroszczyć, zatrzymać się, pomyśleć, poprzeżywać. Ma nas skłonić do refleksji, zatrzymania się – do otulenia się kocykiem i pobycia z nim.

Psycholog Anna Płoska

Grupa „Krasnoludki”
Grupa „Biedroneczki”
Grupa „Żabki”
Grupa „Smerfy” i Pszczółki”