Gminne Przedszkole w Baranowie

Odwiedziny Przedszkolaków w Straży Pożarnej w Baranowie

W piątek 10 maja 2024 roku dzieci z przedszkola odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną w Baranowie, która mieści się naprzeciwko naszego przedszkola.

W trakcie spotkania strażacy przybliżyli dzieciom, na czym polega ich praca oraz jakim sprzętem ratowniczym się posługują. Dzieci dowiedziały się, że ich działania nie polegają tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, burz i wypadków samochodowych. Prowadzą również wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu. W trakcie spotkania zostało zaprezentowane działanie węża strażackiego. Dzieci z bliska mogły podziwiać wóz strażacki, wyposażenie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Przedszkolaki dowiedziały się jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób oraz w jaki sposób przewidywać i unikać zagrożeń podczas wspólnych zabaw z rówieśnikami. Dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe i dowiedziały się w jakich okoloicznościach można ich używać. Niespodzianką dla przdszkolaków była przejażdzka wozem strażackim.

Przedszkolaki    złożyły Strażakom    życzenia    i podarowały przygotowaną laurkę, podziękowały za poświęcony czas i przekazaną wiedzę.