Gminne Przedszkole w Baranowie

„Ojej cóż to za zapach! Cynamon, goździki? coś mi się wydaje, że ktoś upiekł pierniki!”

14 i 15 grudnia 2021 r. nasze przedszkole odwiedziły Panie z Koła Gospodyń „Kreatywne Gosposie”. Podczas zajęć kulinarnych przedszkolaki miały okazję nauczyć się wypieku smacznych świątecznych pierników. Z wielką radością wygniatały i wałkowały  piernikowe ciasto. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów: choinek, gwiazdek, aniołków  oraz dzwoneczków. Dzieci wykazały się kreatywnością i pomysłowością w  dekorowaniu pierniczków.

„Warsztaty pieczenia pierników” były świetną okazją do wielopokoleniowego spotkania naszej lokalnej społeczności. Bardzo dziękujemy Paniom za poświęcony czas i wprowadzenie naszych przedszkolaków w świąteczny nastrój i kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia.