Gminne Przedszkole w Baranowie

Pasowanie na przedszkolaka – 20.10.2017r

Jestem sobie przedszkolaczek,

Nie grymaszę i nie płaczę,

Na bębenku marsza gram,

Ram tam tam, ram tam tam.

 

W dniu 20.10.2017 r. w naszym Przedszkolu odbyła się uroczystość Pasowania na przedszkolaka.

 

 

 

Uroczystość ta stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas uroczystości maluchy swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze czują się w społeczności przedszkolnej. Zaprezentowały wiersze, piosenki, tańce jak również świetnie poradziły sobie z zadaniami, które miały do wykonania. Odświętny strój i piękne birety, a także wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. Na zakończenie spotkania dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a Pani dyrektor Barbara Toryfter  za pomocą czarodziejskiego ołówka dokonała pasowania. Na pamiątkę tej ważnej chwili każde dziecko otrzymało dyplom i upominek, który będzie im towarzyszył przez kolejne lata edukacji przedszkolnej. 


 

 

 

 

 

 

Program artystyczny został przygotowały pod kierunkiem nauczycielek

mgr Agnieszki Zalewskiej i mgr Agnieszki Deptuła.

Występując przed tak wielką publicznością dzieci wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą.