Gminne Przedszkole w Baranowie

Policjanci z Komendy Miejskiej w Ostrołęce oraz z Posterunku w Baranowie w naszym przedszkolu

policjaDnia 03. 12. 2015r.  na zaproszenie Pani Dyrektor Barbary Toryfter przybyli do naszego przedszkola policjanci z Komendy Miejskiej w Ostrołęce oraz z Posterunku w Baranowie. Policjanci zapoznali przedszkolaków z podstawowymi zasadami obowiązującymi w ruchu drogowym. Dzieci bardzo dobrze radziły sobie z zadawanymi pytaniami na temat bezpiecznej zabawy w miejscach dozwolonych, wykazały się znajomością numerów alarmowych i umiejętnością wezwania pomocy oraz prawidłowego zachowania się w razie zgubienia.

Szczególny nacisk został postawiony na kształtowanie postaw asertywnych w kontaktach z osobami dorosłymi i umiejętność mówienia „nie” w sytuacjach mogących narazić dziecko na niebezpieczeństwo. Zademonstrowano również, jak rodzice powinni prawidłowo przewozić swe pociechy w samochodzie. Największą atrakcją okazało się pojawienie Komisarza Kurpika, który wraz z dziećmi zatańczył na zakończenie spotkania oraz rozdał każdemu przedszkolakowi odblask.

Serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom policji za to, że znaleźli czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami. Zapraszamy częściej do naszego przedszkola!