Gminne Przedszkole w Baranowie

Policjanci z Komendy Miejskiej w Ostrołęce w naszym przedszkolu – 10.10.2018r.

Dnia 10.10.2018r. do naszego przedszkola przybyli policjanci, mł. asp. Aneta Waracka-  Asystent  Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prawnego Komendy Miejskiej w Ostrołęce oraz st. sierż. Dominik Obrębski- policjant z  Posterunku Policji w Baranowie.

Policjanci rozmawiali z przedszkolakami o tym jak bezpiecznie powinni zachowywać się na ulicy. Szczególną uwagę zwrócono na elementy odblaskowe, które zapewniają widoczność po zmroku.

Z udziałem  przedszkolaków zademonstrowali, jak należy przewozić dzieci w bezpiecznym foteliku.

W ramach zajęć z preorientacji zawodowej goście przybliżyli postać kandydata do policji, oraz jakie warunki należy spełnić by nim zostać, podkreślając grzeczne zachowanie zarówno w przedszkolu jaki i w domu.

Mamy nadzieję, że od dzisiaj nasze przedszkolaki będą wiedziały, jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę aby dotrzeć do zamierzonego celu. Dodatkową korzyścią takich spotkań jest również kształtowanie właściwego obrazu policjanta w oczach najmłodszych.