Gminne Przedszkole w Baranowie

„(…) prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka(…)”

Dnia 24.11.2021 r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy „Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka”. Tego dnia została przeprowadzona pogadanka z przedszkolakami na temat „Praw Dziecka”.

Dzieci oglądały prezentację „Karolek oraz prawa i obowiązki dziecka”, a następnie uczestniczyły w zabawach: „Taniec z niebieskimi wstążkami”, „Niebieskie fale”, „Zabawkowe zagadki”,  „Czarodziejski worek”, „Matematyczna błyskotliwa wrona”, „Tak-nie”, „Rozumiem swoje prawa”, „Miś ma prawo do…”. Z wielkim zaangażowaniem wykonały prace plastyczne, które przedstawiały ich prawa.

Ten dzień przepełniony był pozytywnymi emocjami. Na twarzach przedszkolaków było widać uśmiechy, co świadczyło o wspaniałej zabawie. Na zakończenie każda grupa otrzymała dyplom, co sprawiło, że dzieci poczuły się wyjątkowo. Ten dzień miał wielkie znaczenie dla przedszkolaków. Poprzez zabawę przybliżyliśmy i uświadomiliśmy dzieciom, że mają takie same prawa, których należy zawsze przestrzegać.