Gminne Przedszkole w Baranowie

„Przyroda uczy nas”

Dnia 05 października 2021 r. przedszkolaki z grup „Pszczółki”, „Smerfy” i „Krasnoludki” wyjechały na wycieczkę do Nadleśnictwa w Budziskach. Tam miło i serdecznie przywitała nas pani Hanna Kępczyńska, która była przewodnikiem naszej wycieczki przyrodniczej. Najpierw poprowadziła nas do szkółki leśnej, gdzie dzieci poznały sadzonki drzew oraz dowiedziały się o etapach wzrostu roślin. Następnie odwiedziły salę edukacyjną, gdzie oglądały zgromadzone eksponaty. Pani Hania bardzo ciekawie opowiadała o różnych gatunkach zwierząt leśnych żyjących w naszej okolicy  oraz o roli i zadaniach leśniczego.

Ostatnim punktem naszego pobytu w Budziskach było ognisko i pieczenie kiełbasek. Dzieci integrowały się podczas pikniku i wspólnych zabaw na świeżym powietrzu.

Przedszkolaki wróciły z wycieczki bogatsze o wiedzę przyrodniczą oraz ze świadomością troski o ochronę środowiska.