Gminne Przedszkole w Baranowie

„Pyszna i zdrowa sałatka owocowa” – 26.09.2017r

„Pyszna i zdrowa sałatka owocowa”

Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w naszym przedszkolu. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede – wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm.

Dlatego też dzieci z grupy „Wesołe jeże” postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Dzieci przyniosły z domów świeże owoce – były jabłka, gruszki, śliwki, winogrona, maliny a nawet granaty. Były przygotowania: umyliśmy owoce, przybory kuchenne, a także nasze ręce. Kiedy wszystko już było gotowe, dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem.

Sałatka udała się wspaniale! Nikogo nie trzeba było namawiać do jej spróbowania, gdyż najbardziej smakuje posiłek przygotowany samodzielnie. Przepięknie dziękujemy rodzicom za przyniesie owoców.