Gminne Przedszkole w Baranowie

„Śladami historii naszego regionu” – 26.04.2018 r.

Kształtowanie postaw patriotycznych oraz poznanie historii naszego regionu ze szczególnym uwzględnieniem historii naszej miejscowości należy zacząć już w przedszkolu.

Dzieci z naszego przedszkola odwiedziły miejsca związane z historią Baranowa: Pomnik Pamięci Poległym w walkach z faszyzmem w latach 1939 – 1945, tablicę pamiątkową poświęconą Henrykowi Lenarciakowi przy budynku Urzędu Gminy, tablicę upamiętniającą skazanych na wieloletnie więzienie mieszkańców naszej miejscowości w 1948 r., obelisk upamiętniający wybudowanie pierwszego kościoła katolickiego i założonego cmentarza, który stał się miejscem spoczynku kilku pokoleń mieszkańców oraz pomnik poległych na cmentarzu. Zapaleniem zniczy przedszkolaki uczciły pamięć i oddały hołd naszym bohaterom poległym w obronie naszego regionu.