Gminne Przedszkole w Baranowie

Spektakl teatralny „Plastusiowy pamiętnik”- 23.01.2019r.

 

23 stycznia 2019 roku odwiedził nas Teatr Profilaktyczny Edukacja i Animacja MAGIK z Białegostoku. Dzieci miały okazję obejrzeć spektakl teatralny p.t. „Plastusiowy pamiętnik”. Jest to kolorowa, pełna ciepła i humoru bajka o przygodach Plastusia – małego ludzika z plasteliny, ulepionego przez dziewczynkę o imieniu Tosia. Bohater uczy, że ważne jest wzajemne pomaganie sobie, że nie warto się kłócić i robić innym przykrości, a nawet największy łobuz może stać się najlepszym kolegą. Przedstawienie oprócz wartości artystycznych, niesie za sobą też elementy wychowawcze. Uniwersalność inscenizacji podkreślają relacje między postaciami i propagowanie ponadczasowych wartości jakimi są: życzliwość, odwaga, odpowiedzialność, przyjaźń, dobroć.