Gminne Przedszkole w Baranowie

Spektakl teatralny „ Tomcio łakomczuszek w krainie czekoladowych serduszek” – 14.05.2018

Dnia 14.05.2018r. przedszkolaki miały okazję oglądać spektakl teatralny pt. „Tomcio Łakomczuszek w krainie czekoladowych serduszek” w wykonaniu aktorów teatru profilaktycznego MAGIK z Białegostoku. Była to interesująca i zabawna opowieść o przygodach małego grubaska Tomcia Łakomczuszka, który objadał się od rana do wieczora, nie bacząc na konsekwencje. Mimo zaleceń Doktora Zdrówko -Tomcio nie chciał słyszeć o jedzeniu warzyw, owoców, higienie i gimnastyce. Zafascynowany słodyczami staje się łatwą ofiarą Czekoladowej Czarownicy, która chciała go schwytać i na zawsze uwięzić w słodkiej krainie, z dala od rodziny i przyjaciół. Na szczęście jednak dzięki spotkaniu mądrej truskaweczki, a także przy pomocy chętnych przedszkolaków Tomcio zrozumiał, że należy mądrze dobierać swe posiłki oraz uprawiać sport. Dzieci wraz z bohaterem przypomniały sobie piramidę zdrowego żywienia oraz ćwiczenia gimnastyczne, które można wykonywać na przykład podczas rozgrzewki. Utrwaliły również, że warto zamiast zjadać batona lub czipsy sięgnąć po owoc lub warzywo. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.