,,Spotkanie z Panią Listonosz”

,,Dzisiaj się drogie dzieci dowiecie, jak trafiają listy do ludzi na całym świecie. Nadawca pisze list i go adresuje do osoby, której wiadomość wysłać planuje. (…)”

Olga Adamowicz

14 marca 2023 r. przedszkolaki z grupy Żabek spotkały się z Panią listonosz. Pani Natalia opowiedziała dzieciom o swojej pracy. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały o tym, jak listy trafiają do Urzędu Pocztowego, a następnie do adresatów. Pokazała również co kryje się w jej dużej i ciężkiej torbie.  Dzieci miały też możliwość zobaczenia jak wyglądają z bliska znaczki pocztowe oraz dowiedziały się do czego służą listonoszom tablety.

Na koniec spotkania Pani Natalia zachęciła przedszkolaków do odwiedzenia Urzędu Pocztowego oraz  zostawiła dla nich słodką niespodziankę.

Zainspirowane wizytą Gościa dzieci zrobiły swoje listy, które wrzucały do ,,skrzynki pocztowej” oraz wykonały pracę plastyczną.

Serdecznie dziękujemy Pani Natalii Obrębskiej za miłe spotkanie i zapoznanie dzieci z zawodem listonosza.