Gminne Przedszkole w Baranowie

Spotkanie z policjantami z Ostrołęki – 19.01.2017r.

19 stycznia 2017r. dzieci z naszego przedszkola spotkały się z policjantami z Komendy Miejskiej Policji z Ostrołęki mł.asp.: Tomaszem Żerańskim, Krzysztofem Kolator, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Dzieci zapoznały się ze specjalnym „autochodzikiem” będącym na wyposażeniu funkcjonariuszy, który w sposób praktyczny uczy dzieci, jak bezpiecznie poruszać się po drodze.DSC00298

Całe spotkanie było oparte na zabawie. Wszystko po to, aby zainteresować jak największą grupę najmłodszych. Z uwagi na porę roku podczas spotkania poruszono tematy związane z nachodzącymi feriami zimowymi. Policjanci mówili, m.in. o bezpiecznych miejscach mogących służyć zimowym zabawom oraz wskazali, jakie niebezpieczeństwo może nieść za sobą wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne.

 Po krótkiej pogadance na temat bezpiecznego poruszania się na drodze, konieczności noszenia elementów odblaskowych zdobyta przez dzieci wiedza została wykorzystana w praktyce. Do tego celu został wykorzystany specjalny „autochodzik”, dzięki któremu najmłodsi mogą uczyć się w sposób całkowicie bezpieczny właściwych zachowań.
W spotkaniu uczestniczył także przyjaciel wszystkich dzieci, czyli „Komisarz Kurpik”. Ponadto funkcjonariusze rozmawiali z przedszkolakami o właściwym sposobie zachowania się w przypadku kontaktu z osobami obcymi.

 Powtórzono numery alarmowe i przekazano dzieciom informacje jakie powinny być zawarte, aby w sposób prawidłowy wezwać pomoc. Na zakończenie dzici otrzymały od policjantów elementy odblaskowe oraz obiecały, że będą je nosić.

Spotkanie było wspólną inicjatywą sierż. szt. Grażyny Tabaki z posterunku w Baranowie oraz dyrekcji przedszkola.