Gminne Przedszkole w Baranowie

„Spotkanie z wiosną”- 10.04.2017r.

Grupa pięciolatków „Wesołe Jeże”- odwiedziła po raz pierwszy bibliotekę w Zespole Szkół Gminnych w Baranowie. Dzieci mogły się przekonać, że jest to miejsce pełne atrakcji i niespodzianek.

Gimnazjaliści z projektu edukacyjnego „Szuflada z pomysłami na czytanie” poprowadzili rozmowę o pierwszych oznakach wiosny. Czytali teksty m.in. Brzechwy, E. Szelburg – Zarembiny i M. Kownackiej. „Marzec”- zaprosił przedszkolaków do obejrzenia teatrzyku kukiełkowego. Następnie dzieci podzieleni na grupy wykonały prace plastyczne, które powiesiliśmy w przedszkolnym korytarzu. Na koniec – niespodzianka od Pani Wiosny – przedszkolaki otrzymały „słodkie motylki”.

Spotkanie przyniosło wiele radości zarówno przedszkolakom, jak i gimnazjalistom. Podziękowania dla Pani Krystyny Grad opiekuna projektu i gimnazjalistów (Martyny, Kingi, Aleksandry, Karoliny, Huberta, Ilony i Wiktorii) za owocną współpracę. Uczniowie w ramach projektu czytali  przedszkolakom swoje ulubione bajki i wiersze z dzieciństwa.