Gminne Przedszkole w Baranowie

Strażacy w naszym przedszkolu- 16.11.2017r.

Wizyta strażaków w naszym przedszkolu wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. W trakcie spotkania zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową , dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną. Zaprezentowali sprzęt, który zabierają ze sobą na akcje oraz swoje mundury, które chętne dzieci mogły przymierzyć. Zapoznali z   zasadami udzielania pierwszej pomocy.  Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali strażacy. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem. Dzięki takim spotkaniom dzieci: poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka; wiedzą jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych; kształtują szacunek dla pracy strażaka; poznają numery alarmowe i wiedzą w jakich sytuacjach z nich korzystać. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu.