Gminne Przedszkole w Baranowie

Światowy Dzień Pluszowego Misia – 24.11.2017r.

24.11.2017r. przedszkolaki w Gminnym Przedszkolu w Baranowie uczestniczyły w uroczystości  Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi misiami – przytulankami. Dzięki krótkiej prezentacji przybliżono im historię obchodzonego święta. Każda grupa prezentowała w swobodnym tańcu przyniesione misie. Następnie przedszkolaki uczestniczyły we wspólnych zabawach takich jak: :”Tor przeszkód”,  „Kubusiowe smaczki”- zgadywanie smaków miodu, budyniu, kisielu i dżemu z zamkniętymi oczami, „Leśne zwierzęta”, „Misiowy portret”. Miłym zaskoczeniem było przybycie specjalnego gościa- Dużego misia- który uważnie słuchał odpowiedzi dzieci podczas krótkiego quizu wiedzy na temat niedźwiedzia brunatnego.  Zapewnił przedszkolaków, że są jego najlepszymi przyjaciółmi i wspólnie z nimi zatańczył pożegnalną piosenkę.