Światowy Dzień Pluszowego Misia – 26.11. 2019r.

We wtorek 26 listopada, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. W tym dniu najważniejszymi gośćmi były pluszowe misie przyniesione przez dzieci z domu.
Po śniadaniu wszystkie grupy rozpoczęły wesołą zabawę. Dzieci poznały historię powstania pluszowego misia a następnie zaprezentowały swoich przyjaciół.

Najmłodsza grupa wskazywała poszczególne części ciała misiów oraz bawiła się z nimi na chuście animacyjnej.

Biedroneczki układały pluszaki do obręczy określając , w której jest ich więcej a w której mniej oraz ustawiły je parami.

Pszczółki ważyły swoich milusińskich  na wadze odważnikowej.

Krasnoludki za pomocą centymetra mierzyły długość misi i ułożyły je od największego do najmniejszego.

Wszystkie te zadania miały na celu podniesienie umiejętności matematycznych dzieci poprzez zabawę. Nie zabrakło również wspólnych tańców przy radosnej muzyce.

Słodkim zakończeniem był poczęstunek – ciateczkowe misie.