Gminne Przedszkole w Baranowie

Światowy Dzień Wody – 22.03.2021r.

W dniu 22 marca 2021 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Wody.

Z tej okazji przeprowadzone zostały zajęcia wychowawczo- dydaktyczne, których celem było uświadomienie dzieciom, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach, w trakcie których zapoznały się z obiegiem wody w przyrodzie; badały i opisywały właściwości wody: wygląd, zapach i smak; rozwiązywały zagadki dotyczące wody.

Przedszkolaki brały udział w zabawach badawczych z wodą tj. „Gdzie szybciej?”, „Co się rozpuści?”, „Mieszanie płynów”, „Magiczny palec”, „Barwienie wody kolorami”. Zabawy te wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród dzieci.

Dzieci wykonały prace plastyczne inspirowane tematem wody, wybraną przez siebie techniką. Najwięcej radości sprawiły dzieciom zabawy ruchowo- muzyczne z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Światowy Dzień Wody był wspaniałym, radosnym dniem, który obfitował w atrakcje i wydarzenia.