Gminne Przedszkole w Baranowie

Święto Niepodległości – 07.11.2018r.

7 listopada 2018r. w Gminnym Przedszkolu w Baranowie odbył się apel z okazji Święta Niepodległości oraz spotkanie z żołnierzami 2 Ośrodka  Radioelektronicznego w Przasnyszu.

Grupa 6- latków przygotowała montaż słowno- muzyczny w wyrazie szacunku dla minionych pokoleń walczących o wolną Ojczyznę. Powagę uroczystości podkreślał galowy strój wszystkich przedszkolaków, a grupa prowadząca ubrana była w stroje biało- czerwone. Odśpiewano wspólnie z żołnierzami hymn państwowy, następnie dzieci słuchały pieśni patriotycznych i wojskowych w wykonaniu dziewczynek z najstarszej grupy. Przedszkolaki młodsze prezentowały wiersze patriotyczne i wspólnie wykonały piosenkę „Jestem Polką i Polakiem”. W ramach preorientacji zawodowej dzieci miały okazję dowiedzieć się- „Jak zostać żołnierzem?”. Podziwiały musztrę wojskową, celowały do tarczy z użyciem symulatora, oglądały broń i ubiór wojskowy wraz z wyposażeniem. Spotkanie z żołnierzami przybliżyły dzieciom przynależność narodową, odwagę żołnierską i pozwoliło poczuć się prawdziwym patriotą. Przedszkolaki pamiętają o bohaterach walczących o wolną Ojczyznę, okazują szacunek dla przeszłości, tym dzięki którym mogą mieszkać w wolnym kraju, spokojnie żyć i uczyć się.

 

„Piechota. Nie noszą lampasów.” – śpiewa Amelia Krawczyk z grupy Kubusie Puchatki

„Co to jest Niepodległość?” – śpiewają dzieci z grupy 5-latków „Krasnoludki”.