„Święto Niepodległości”

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała w tym dniu niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci
patriotyzmu, przywiązania do ziemi rodzinnej oraz szacunku dla polskich symboli narodowych.

Dlatego też, 10 listopada 2022 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Dzieci obejrzały krótki film o tematyce historycznej i uczestniczyły w zabawach, które przybliżyły im wydarzenia historyczne, barwy narodowe, rozwinęły umiejętności matematyczne.
Uroczystość miała na celu rozwijanie wśród przedszkolaków poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji.
Ponadto, w tym dniu nasze przedszkole wzięło udział w akcji organizowanej przez MEiN ,,Szkoła do hymnu” podczas której dzieci ze wszystkich grup ubrane w biało – czerwone barwy, zaśpiewały
Hymn Narodowy.

Po zakończonej uroczystości wychowawcy udali się na spacer na groby Nieznanego Żołnierza, aby zapalając znicze uczcić wraz z dziećmi pamięć poległych za naszą niepodległość.

Grupa „Żabki”
Grupa „Krasnoludki”