Gminne Przedszkole w Baranowie

„Szkolne Przygody Gangu Swojaków”

Przedszkolaki z grupy „Krasnoludki” i „Biedroneczki” wzięły udział w programie edukacyjnym ,,Szkolne przygody Gangu Swojaków”. Miał on na celu pokazać dzieciom piękno polskiej przyrody i zainteresowania się naturą. Organizatorem konkursu jest Jeronimo Martins S.A., właściciel sieci sklepów Biedronka.

Wspólnie z wychowawczyniami zrealizowały zajęcia :

Jesteśmy Przyjaciółmi Ziemi, Szukamy Skarbów Wokół Nas – o tym, że pomoc ma moc”.

W  trakcie prezentacji o zagrożonych gatunkach zwierząt, dzieci poznały zwierzęta, którym grozi wyginięcie: wilk, ryś, żubr, morświn, sowa, jeż – rozbudzając tym samym swoją ciekawość oraz motywację do nauki.

Wspólnie malowały portret jeża oraz zbudowały dla niego kryjówkę w przedszkolnym ogrodzie z naturalnych materiałów.

Dzieci nauczyły się piosenki ,,Magiczna Przygoda Swojaków – Szkolne przygody Gangu Swojaków” – ułożyły do niej układ taneczny, nagrały swój występ i przesłały go w formie filmu do organizatora konkursu.

Zajęcia realizowane były zgodnie z priorytetami polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022. (Wzmacnianie edukacji ekologicznej w szkołach. Rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne).