Gminne Przedszkole w Baranowie

Teatr Akada i „Po Polsce podróże duże i małe”- 07.11.2017r.

W tym dniu do naszego przedszkola zawitał teatr AKADA. Dzięki spektaklowi dzieci przeniosły się w najciekawsze miejsca naszego kraju, w które wyruszyły wspólnie ze smokiem Bazylim. Chciał on odwiedzić swego dziadka w Krakowie jednak musiał przejść całą Polskę. Opowiadał przy tym o największych miastach w Polsce i związanych z nimi legendami. Swą podróż rozpoczął nad morzem, następnie wybrał się do Torunia, gdzie poznał najważniejszy składnik toruńskich pierników. Z Torunia wybrał się do Poznania, gdzie udało mu się sfotografować koziołki stukające się rogami. Będąc w stolicy spotkał warszawską syrenkę, która wskazała mu drogę do Krakowa.

Dzieci włączając się do wspólnej zabawy ze smokiem Bazylim uczestniczyli w podróży, która w ciekawy sposób dostarczyła im wielu ważnych informacji na temat geografii i historii Polski.