Gminne Przedszkole w Baranowie

Uroczyste otwarcie nowej sali i placu zabaw- 06.09.2019r.

Dnia 6 września 2019r. odbyła się w naszej placówce  bardzo ważna i piękna uroczystość, na którą długo oczekiwaliśmy, a mianowicie otwarcie nowo wybudowanej sali i placu zabaw dla dzieci. Decyzję o rozbudowie przedszkola podjęto na jesieni 2017r., a dwa lata później dokończono budowę i oddano do użytku. Nasze przedszkolaki korzystają już z pięknej sali i nowoczesnego placu zabaw.

Na uroczystym otwarciu tych obiektów obecnością zaszczyciło nas wielu gości i lokalne władze gminy Baranowo: Wójt Henryk Toryfter, przewodniczący Rady Gminy- Janusz Obrębski, Dyrektor Departamentu

Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie- p. Radosław Rybicki, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego-  p. Mirosław Augustyniak, Starosta Powiatu Ostrołęckiego- p. Stanisław Kubeł, Wicestarosta Powiatu Ostrołęckiego p. Krzysztof Parzychowski, p. Mariusz Popielarz- Dyrektor Delegatury w Ostrołęce Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Radny Powiatu ostrołęckiego- p. Kazimierz Rzewnicki, dyrektorzy ościennych szkół oraz przedstawiciele firm- między innymi Mariusz Zygmunt, p. Dariusz Misiak, które odpowiedzialne były za budowę obiektów a także inne osoby związane z przedszkolem.

Na uroczystości nie zabrakło dzieci, które uświetniły czas swoim występem oraz ich rodziców, którzy wspólnie z nami przeżywali ten dzień. Nowa sala i plac zabaw zostały poświęcone przez księdza proboszcza naszej parafii- ks. Szymon Pieńkowski. Przybyli goście ofiarowali przedszkolakom upominki w postaci zabawek, piłek i książeczek. 

Rada Pedagogiczna, przedszkolaki i ich rodzice są bardzo dumni, że możemy przebywać w tak nowoczesnych pomieszczeniach.

Dziękujemy wszystkim, którzy w nawet najmniejszy sposób przyczynili się do powstania tych obiektów. Dzięki temu mamy lepsze warunki do pracy, a dzieci do nauki i zabawy. Ta uroczystość na długo pozostanie w naszej pamięci.