Gminne Przedszkole w Baranowie

Uroczystości

witajcie-przedszkolaki_715x400-300x167OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

          22 września 2015r. w naszym przedszkolu po raz pierwszy obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”. Naszym celem było zintegrowanie całej społeczności przedszkolnej, podczas pierwszej wspólnej uroczystości, w której wystąpiły dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Szczególnie udany swój debiut miały dzieci, które od września rozpoczęły dopiero swoją edukację przedszkolną. Zaprezentowały wysoki poziom swoich pierwszych artystycznych umiejętności w przedszkolu. Tematy występów nawiązywały do nazw grup, wybranych przez wszystkie grupy: „Kubusie Puchatki”, „Wesołe jeże”, „Krasnoludki”, „Misie”.

Pani Dyrektor życzyła dzieciom dużo radości, aby ten dzień był dniem szalonej zabawy i śmiechu od ucha do ucha. Opiekunom natomiast satysfakcji z dawania dzieciom radości.

O godzinie 1100 dzieci pod opieką wychowawców, policjantów z Posterunku Policji w Baranowie wyruszyły  z przedszkola do Urzędu Gminy, gdzie powitał ich Wójt Gminy Pan Henryk Toryfter. W sali konferencyjnej   dzieci wysłuchały życzeń oraz zostały poczęstowane słodyczami. Barwny korowód wzbudził zainteresowanie przechodniów i okolicznych mieszkańców. Przedszkolaki z dumą informowały o swoim święcie. Po obiedzie dzieci bawiły się w ogrodzie przedszkolnym kolorowymi balonami. Mamy nadzieję, że obchody tego święta dostarczyły dzieciom wiele radości i wrażeń oraz utwierdziły nas dorosłych w przekonaniu, że dobro dziecka, jego uśmiech są dla nas najważniejsze.

 

dzienbabciidziadkaDZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ – 13.10.2015r

13 października był wyjątkowy dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodziliśmy  Dzień Edukacji Narodowej. Nasze przedszkolaki chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie. W tym uroczystym dniu 5-latki zaprosiły gości na występ słowno – muzyczny  z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zaprezentowały się najlepiej jak umiały. Nie zabrakło wierszy, życzeń, piosenek oraz tańca. Na zakończenie każdy zaproszony gość dostał kwiatek.

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA – 21.10.2015rdzieci_pasowanie

W naszej placówce corocznie odbywa sięPasowanie na przedszkolaka”. Dzieci rozpoczynające swą przygodę w przedszkolu zostały włączone do społeczności przedszkolnej w dniu 21 października 2015r. Sumiennie przygotowywały się do swojego pierwszego występu przed tak dużą publicznością. Były bardzo odważne. Pięknie zaśpiewały piosenki i wzięły udział w zabawach. Wobec wszystkich zebranych złożyły uroczyste przyrzeczenie i zostały pasowane przez panią Dyrektor. Dzieci otrzymały plakietki oraz kolorowe czapki, a w salach czekał na nich smakowity poczęstunek. Rodzice podczas spotkania mieli okazję wziąć udział w zabawach wraz ze swoimi dziećmi. Na zakończenie zrobiono zdjęcia grupowe.

 

dzieci18
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA – 25.11.2015r

25 listopada 2015r. w Gminnym Przedszkolu w Baranowie tradycyjnie obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci poznały historię powstania tego dnia, zaprezentowały pluszowe misie przyniesione z domu. Uczyły się piosenki o misiu oraz uczestniczyły w przygotowanych zabawach zręcznościowych, twórczych, oddechowych oraz rytmiczno- ruchowych. Dzieci integrowały się podczas wspólnych tańców z misiem Pandą. Wykorzystując różne techniki plastyczne wykonywały misie.Znalezione obrazy dla zapytania cliparty policja

 

Policjanci z Komendy Miejskiej w Ostrołęce oraz z Posterunku w Baranowie w naszym przedszkolu

Dnia 03. 12. 2015r.  na zaproszenie Pani Dyrektor Barbary Toryfter przybyli do naszego przedszkola policjanci z Komendy Miejskiej w Ostrołęce oraz z Posterunku w Baranowie.

Policjanci zapoznali przedszkolaków z podstawowymi zasadami obowiązującymi w ruchu drogowym. Dzieci bardzo dobrze radziły sobie z zadawanymi pytaniami na temat bezpiecznej zabawy w miejscach dozwolonych, wykazały się znajomością numerów alarmowych i umiejętnością wezwania pomocy oraz prawidłowego zachowania się w razie zgubienia.
Szczególny nacisk został postawiony na kształtowanie postaw asertywnych w kontaktach z osobami dorosłymi i umiejętność mówienia „nie” w sytuacjach mogących narazić dziecko na niebezpieczeństwo. Zademonstrowano również, jak rodzice powinni prawidłowo przewozić swe pociechy w samochodzie. Największą atrakcją okazało się pojawienie Komisarza Kurpika, który wraz z dziećmi zatańczył na zakończenie spotkania oraz rozdał każdemu przedszkolakowi odblask.Znalezione obrazy dla zapytania cliparty policja

Serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom policji za to, że znaleźli czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami. Zapraszamy częściej do naszego przedszkola!

MAMO, TATO ZRÓBMY TO RAZEMZnalezione obrazy dla zapytania cliparty ozdoby choinkowe

W dniach 7 i 9 grudnia 2015r. w naszym przedszkolu w grupie I i II odbyły świąteczne warsztaty – ozdoby choinkowe. W tym dniu rodzice i dzieci wykonywały różne ozdoby choinkowe. Najpiękniejsze choinki, to te na których wiszą własnoręcznie wykonane przez nas ozdoby, a ich chwile tworzenia są bezcenne i na pewno zostaną w pamięci. Nasze Przedszkole chce podtrzymać tradycje świąteczne. Podczas wykonywania ozdób panowała miła, serdeczna i wesoła atmosfera.

 

Znalezione obrazy dla zapytania cliparty mikołaj

MIKOŁAJKI 

 11 grudnia 2015r.  dzieci w naszym przedszkolu
miały przyjemność obejrzeć przedstawienie p.t. „Zimowa zagadka czyli kto porwał śnieg w wykonaniu aktorów Teatru „AKADA” . Opowiadało ono jak zły chochlik ukradł klucz do magicznej maszyny, która produkuje śnieg, bez którego nie mógł przybyć Święty Mikołaj. Na szczęście dziewczynka z pomocą dobrej królowej śniegu odnalazła magiczny klucz, dzięki któremu przedszkole zasypał magiczny śnieg. Chwilę później, odwiedził nas przemiły gość- Święty Mikołaj. Zanim rozdał prezenty, porozmawiał z dziećmi, spytał czy były grzeczne. Gdy uzyskał wyczerpującą odpowiedź, wręczył każdemu dziecku prezent i chętnie uśmiechał się do zdjęć. Przedszkolaki z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą znów bardzo grzeczne!

JASEŁKA

 W Gminnym Przedszkolu w Baranowie, 22.12.2015r.,odbyły się  Jasełka. Mali aktorzy w pięknych strojach i w barwnej scenerii swoje role odegrali znakomicie. Dzieci z grup „Misie” i „Krasnoludki” wcieliły się w postacie: Józefa, Maryi, królów, pasterzy, aniołów. Zaprezentowały piękne kolędy, które wspólnie zaczęli śpiewać zaproszeni goście. Świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim obecnym.  Po przeczytaniu przez Ks. Grzegorza fragmentu ewangelii udano się do swych sal by zgodnie z tradycją, podzielić się opłatkiem.
Pani Dyrektor złożyła życzenia Cudownych Świąt Bożego Narodzenia, Rodzinnego ciepła i wielkiej radości, a dla dzieci pod choinką dużo prezentów.

„ Jak uchronić się przed oszustami?” – prelekcja

W dniu 21.01.2016r. w Gminnym Przedszkolu w Baranowie odbyła się prelekcja przeprowadzona przez mł. asp. Tomasza Żerańskiego na temat „ Jak uchronić się przed oszustami?” . Szczególną uwagę zwrócono  na obecnie popularne metody oszukiwania seniorów, mianowicie „ na wnuczka” i „ na policjanta”.  Dzięki spotkaniu dziadkowie dowiedzieli się, że policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy oraz nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach. Gdyby jednak taka sytuacja miała miejsce natychmiast powinni zadzwonić na numer  997 lub 112.

Serdeczne podziękowania dla Pana Tomasza  Żerańskiego  za przeprowadzenie pouczającej prelekcji.

Znalezione obrazy dla zapytania kliparty jasełka

W naszym przedszkolu w dniach 21 i 22 stycznia 2016r., odbyły się spotkania, na które przybyli szczególni goście. Świętowaliśmy, bowiem Dzień Babci i Dziadka. Pierwszego dnia uroczystości przybyli dziadkowie dzieci z grup „Krasnoludki” oraz „Misie”, a  drugiego z grup „ Kubusie Puchatki” oraz „Jeżyki”. Dziadkowie i babcie licznie przybyli na uroczystość. Każda z grup przygotowała część artystyczną. Dziadkowie mogli zobaczyć jak pięknie występują ich wnuczęta.Znalezione obrazy dla zapytania cliparty babcia i dziadek

Przedszkolaki śpiewały piosnki, tańczyły i recytowały wierszyki. Goście byli poruszeni. W oczach niektórych, można było dostrzec łzę wzruszenia. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Kolejną niespodzianką dla naszych gości były własnoręcznie wykonane przez dzieci laurki. Na koniec wszyscy rozkoszowali się pysznymi ciastami domowego wypieku. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze. Te dni na długo pozostaną w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

W Gminnym Przedszkolu w Baranowie odbył się bal karnawałowy. Tego dnia już od rana w placówce pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, m.in. wróżki, królewny, motylki, biedronki, rycerzy, piratów czy policjantów. Znalezione obrazy dla zapytania bal karnawałowy

Zabawa, która rozpoczęła się tuż po śniadaniu uświetniona została śpiewem zespołu Orły FM. Przedszkolaki chętnie tańczyły oraz śpiewały znane im utwory. W trakcie
karnawałowego szaleństwa posilały się pysznymi ciastami i soczkiem. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, maluchy z żalem opuszczały salę balową.

Impreza odbyła się w czwartek 28 stycznia.

 

Dzieci z Gminnego Przedszkola w Baranowie witały wiosnę twórczo i radośnie. Integrowały się przy wspólnych zabawach słuchając utworów muzyki poważnej i zabawą z Marzanną polegającą na reagowaniu na dźwięki wysokie i niskie. Żegnały Marzannę okrzykami przy akompaniamencie instrumentów perkusyjnych. Słuchając  utworu „ Wiosna”  Vivaldiego powitały nową porę roku, słuchały jej odgłosów oraz wykonały portret Pani Wiosny wykorzystując metodę Edukacji przez ruch D. Dziamskiej. Uroczystość zakończyła siępierwszym wiosennym spacerem.

ŚWIĘTO RODZINY – 23.05.2016r.

Rodzice to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka, dziecko to największe szczęście w życiu każdej rodziny.

W naszym przedszkolu w dniu 23.05.2016r. zostało zorganizowane Święto Rodziny, na które licznie przybyli mamusie, tatusiowie oraz rodzeństwo naszych przedszkolaków. Pani Dyrektor powitała wszystkich bardzo serdecznie podkreśliła ważność rodziny w życiu każdego dziecka i złożyła wszystkim gorące życzenia.

Atrakcją tego dnia był występ Pana Arkadiusza Gwizdały, uczestnika programu „Mam talent”, który zaprezentował pokaz baniek mydlanych. Najbardziej podobało się dzieciom zamykanie ich parami w dużej kolumnie bańkowej. Każde dziecko miało również możliwość samodzielnie korzystać ze specjalnych obręczy i wykonać własny mini pokaz akrobacji baniek mydlanych. Następnie na tarasie przedszkolnym każda grupa przedszkolna zaprezentowała występy. Grupa „Kubusie Puchatki” zatańczyła taniec „Motylki” oraz zaśpiewała piosenkę „Właśnie po to jest rodzina”. Grupa „Jeżyki” przedstawiła swoją interpretację układu tanecznego „Illusion” oraz „Hop siup dana dana”. „Krasnoludki” zaprezentowały taniec „Samba” , „Walc angielski” oraz „ Nasz cudowny świat”. „Misie” zatańczyły do piosenek „Loka loka” i „Polka”. Pan Jarosław Śliwowski- instruktor zajęć rytmicznych zachęcił wszystkich obecnych do wspólnej zabawy „ Tańcem butów”, w której chętnie wzięli udział rodzice wraz z pociechami. Pani Dyrektor, podziękowała sponsorom za wsparcie uroczystości oraz zaprosiła wszystkich na poczęstunek (kiełbaska z grilla, napoje, ciasta, lody) i przyjemne piknikowanie na przedszkolnym podwórku. Mamy nadzieje, że czas spędzony razem pozostanie na długo w pamięci i jeszcze bardziej zacieśni więzi rodzinne.

Znalezione obrazy dla zapytania dzień dziecka 1 czerwca Pierwszego czerwca 2016 roku w Gminnym Przedszkolu w Baranowie obchodziliśmy

ŚWIĘTO DZIECI.

Dzień ten – był wyjątkowy od samego rana. Przedszkolaki wspólnie bawiły się przy muzyce, otrzymały życzenia i upominki. Najważniejszą atrakcją była dmuchana zjeżdżalnia i „Małpi gaj”     z piłeczkami, który pani dyrektor zamówiła specjalnie na ten dzień do przedszkola. Dzieciom dopisała pogoda, dobre humory i zabawa na świeżym powietrzu.

Znalezione obrazy dla zapytania dzień dziecka gif

Znalezione obrazy dla zapytania kurpie zielone strój

02 czerwca 2016 roku gościliśmy w naszym przedszkolu
zespół kurpiowski „Zagajnica” z ZSG w Baranowie oraz pana Zygmunta Koziatka, który grał na harmonii pedałowej i akordeonie. Panią Teresę Jeromin, która grała na  skrzypcach, swoim występem przybliżyli dzieciom folklor kurpiowski. Dzieci poznały piosenki i tańce kurpiowskie a także stroje ludowe. W rytmie kurpiowskiej muzyki przedszkolaki tańczyły wraz z dziewczętami z zespołu „Zagajnica”.

KINO SFERYCZNE

Znalezione obrazy dla zapytania kino sferyczne w przedszkolu clipartW dniu 17.06.2016r. dzieci w Gminnym Przedszkolu w Baranowie miały możliwość oglądania filmów w Kinie
Sferycznym. Projekcja filmów p.t. „ Zula patrole” oraz „ Przyjaciele w organizmie człowieka” porwała dzieci w świat ciekawostek, zawierała mnóstwo niezbędnych informacji edukacyjnych. Naukowo udowodniono, że wypukły obraz, jak również jasne kolory, pozytywnie wpływają na ośrodkowy układ nerwowy dziecka, a także na stan fizjologiczny i emocjonalny. Mali widzowie mieli możliwość zostać uczestnikami niepowtarzalnych oraz nienamacalnych zdarzeń.