Gminne Przedszkole w Baranowie

Wielkanocne palmy – grupie 5-6-latków – 14.03.2018r. Wiosenne krokusy – w grupie 3-4-5latków – 19.03.2018r.

Wielkanocne palmy – warsztatowe zajęcia otwarte 
w grupie 5-6-latków – 14.03.2018r.

Święta Wielkanocne to magiczny czas i wszyscy doskonale o tym wiemy, dlatego też doskonale się do tego przygotowaliśmy. Pomogli nam w tym wspaniali Rodzice i Dziadkowie, którzy wspólnie z dziećmi wykonali najpiękniejsze na świecie PALMY WIELKANOCNE!!! 

 14 marca 2018r dzieci z grupy „Wesołe jeże” oraz „Kubusie Puchatki” wspólnie z rodzicami i dziadkami robiły wielkanocne palmy pod okiem instruktora Pani Małgosi Bączek.  Celem zajęć było przybliżenie niektórych tradycji Świąt Wielkanocnych, doskonalenie umiejętności współpracy oraz rozwijanie poczucia estetyzmu i rozbudzanie wyobraźni.

Na zajęciach panowała miła, radosna atmosfera świąteczna. Rodzice  i Babcie poza obserwacją własnych pociech włączyli się do wspólnego wykonania palm, sprawiając tym wiele radości dzieciom.

 

Wiosenne krokusy –warsztaty z rodzicami

w grupie 3-4-5latków – 19.03.2018r.

            Dnia 19.03.2018r. przedszkolaki z grupy „Krasnoludki” i „Pszczółki” uczestniczyły we wiosennych warsztatach plastycznych w GOKSiR wraz z rodzicami.

 

            Dzieci uczyły się, w jaki sposób wykonać krokusy z bibuły. Wspólnie łączyły krepinę, tworzyły kształty kwiatów i owijały patyczki zieloną bibułą. Przy pomocy rodziców powstały piękne, wiosenne bukiety. Przedszkolaki zaprezentowały je podczas wspólnych pamiątkowych zdjęć, a potem przyniosły do przedszkola, aby ozdobić kącik przyrody.

            Warsztaty miały na celu zachęcenie rodziców do wspólnej pracy i spędzania wolnego czasu z dzieckiem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom,

babciom  za przygotowanie materiałów i czynny udział  w warsztatach

oraz pracownikom  Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji,

Pani Małgosi Bączek i Pani Eli Tabaka, za pomoc i wsparcie.